این تخفیف رو از دست نده!

کلینیک زیبایی الماس غرب

قیمت بوتاکس پیشانی

قیمت بوتاکس پیشانی

قیمت بوتاکس پیشانی

بوتاکس نام تجارتی سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. این سم در مقادیر زیاد باعث نوعی مسمومیت غذایی به نام بوتولیسم می شود. صرف نظر از این واقعیت که کشنده ترین عارضه بوتولیسم، فلج می باشد دانشمندان راهی برای استفاده از آن را پیدا کرده اند که برای انسان مفید می باشد.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

تزریق مستقیم مقادیر بسیار کم و رقیق شده سم به عضلات خاص باعث ضعیف شدن کنترل شده آن عضلات می گردد. 7 نوع سروتیپ توکسین بوتولینوم وجود دارد که 5 نوع آن (G.F.E.B.A) در محل اتصال عصب عضله در انسان موثر است. Dysport و Botox اسامی تجاری توکسین بوتولینوم نوع A می باشد که مورد تایید FDA است ( و به ترتیب توسط کمپانی Ipsen و Allergan تولید می شوند)

تاثیر تزریق بوتاکس بر زیبایی

توکسین بوتولینوم نوع A بر محل اتصال اعصاب و عضلات اثر کرده و مانع آزاد شدن ناقل شیمیایی به نام استیل کولین از انتهای عصب می شود و در نتیجه مانع انقباض عضلات شده و در نتیجه چین و چروک ایجاد نمی شود با شل شدن و عدم استفاده طولانی مدت عضلات چین و چروک ها به تدریج از بین رفته و بلوک عضلات مانع ایجاد چین و چروک های جدیدتر می شود اگر چهاثرات قابل توجه در چین های دینامیک (چین هایی که در حال حرکت ایجاد می شوند) دارد ولی اثری بر روی قوام پوست ندارد.

قیمت بوتاکس پیشانی
بوتاکس چیست

قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی

موارد کاربرد بوتاکس

در دو حوزه زیبایی و درمان می‌توان از مزایای تزریق بوتاکس استفاده کرد.

کاربردهای زیبایی

این فرآورده در رفع چین و چروک‌های اطراف چشم، پیشانی، گردن، اطراف لب، خط اخم بین دو ابرو و خط خنده کاربرد دارد. در واقع این ماده در رفع خطوطی که در اثر فعالیت ماهیچه‌ها ایجاد شده‌اند به کار می‌رود. بالا بردن گوشه لب، نوک بینی و ابرو و کاهش دیده شدن لثه هنگام خنده از دیگر موارد استفاده این ترکیب است. این ترکیب با همراهی فیلر و چربی، خطوط چانه و افتادگی پایین صورت را کاهش می دهد.

 • درمان خطوط عرضی پیشانی
 • خط اخم بالای بینی
 • چین و چروک های اطراف چشم (Crow`s feet)
 • چین و چروک روی بینی
 • همچنین بوتاکس باعث بالا رفتن خفیف گوشه خارجی ابروها می شود .(Chemical brow lift)
 • درمان چین و چروک عرضی و عمودی ناحیه گردن، چین و چروک لب فوقانی و گوشه های دهان و … اشاره کرد.

کاربردهای درمانی

این ترکیب در درمان تعریق شدید، میگرن، لوچی چشم، اسپاسم عضلات، مثانه بیش فعال، بزرگی پروستات، دیستونی، زخم‌های برجسته و گوشت اضافه استفاده می‌شود.

 • دیستونی گردن
 • بلفارواسپاسم (پلک زدن بیش از حد)
 • تعریق بیش از حد در زیر بغل و کف دست (هایپرهیدروزیس)
 • آشالازی ( اختلال در شل شدن اسفنکتر تحتانی مری)
 • میگرن و سایر اختلالات سردرد
 • تزریق اینترا در مال موضعی بوتاکس در نور و پاتی های دردناک فوکال مزمن موثر می باشد .
 • شقاق مقعد
 • در 15 اکتبر 2010، انجمن دارو غذا آمریکا(FDA) استفاده از بوتاکس را در درمان میگرن مزمن مورد تایید قرار داد، هر چند بوتاکس برای درمان میگرنهای دوره ای(اپیزودیک) موثر نمی باشد.
درمان چین و چروک با بوتاکس
درمان چین و چروک با بوتاکس

بیشترین کاربرد بوتاکس در چه نواحی از بدن می‌باشد؟

بالا بردن ابروها با بوتاکس

برای بالا رفتن ابروها کافی است ماهیچه‌هایی که با انقباض خود ابروها را پایین می آورند ضعیف یا غیر فعال شوند. با تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های اطراف چشم، ماهیچه‌های پیشانی که عامل بالا رفتن ابروها هستند، این هدف را محقق می‌کنند. تزریق این ماده به عضلات پایین ‌آورنده بین دو ابرو سبب کاهش یا محو خط اخم نیز می شود. محل دیگر تزریق، انتهای ابرو است که باعث بالا رفتن 1 تا 2 میلی‌متری آن می‌شود ولی ضعف عضلانی ماهیچه‌های بین ابروها بیشترین تاثیر را دارد.

تزریق بوتاکس اطراف چشم

استفاده از این ماده در اطراف چشم با هدف رفع چین و چروک‌های پوستی این ناحیه انجام می‌شود. این خطوط باید در اثر فعالیت ماهیچه به وجود آمده باشند؛ مثل خطوط پنجه کلاغی. تاثیر این ماده در بهبود سیاهی و گودی چشم تایید نشده‌است.

قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس در پیشانی

بعضی از خطوط پیشانی در اثر انقباض ماهیچه برای بالا نگه داشتن ابروها ایجاد می‌شوند که با افزایش سن بیشتر هم می‌شود. خطوط افقی پیشانی نیز به دلیل بالا بردن مکرر ابرو ظاهر می شود. بوتاکس پیشانی با جلوگیری از این انقباضات، این خطوط را رفع کرده و باعث جوان سازی پوست می شود.

تزریق بوتاکس زیر بغل

این محصول به عنوان داروی تزریقی برای تعریق بیش از حد به زیر بغل تزریق می‌شود. با نرسیدن پیک عصبی به غدد عرق و کاهش فعالیت آن‌ها، تعریق تا 80 درصد کاهش می‌یابد. همانند دیگر موارد استفاده، حتمی به وسیله پزشک انجام شود.

درمان عرق دست با بوتاکس

اولین اقدام برای کاهش تعریق کف دست استفاده از داروهای موضعی است. در صورت نبود نتیجه، شوک الکتریکی کف دست و در مرحله بعد بوتاکس توصیه می‌شود. همانند موارد دیگر مکانیزم یکسان است؛ همان غیر فعال کردن عامل مشکل. البته اثر بخشی این ماده در درمان تعریق کف دست و پا کمتر از زیر بغل است. برای کاهش درد تزریق در این نواحی از بی‌حسی استفاده می‌کنند.

درمان تعریق با بوتاکس

برای تعریق شدید، اول از درمان دارویی استفاده و در صورت نبود نتیجه و مقاومت دارویی، بوتاکس تجویز می‌شود. پس از تزریق در محل پخش می‌شود و سطح بیشتری را پوشش می دهد. استفاده از این ماده در درمان تعریق شدید به وسیله FDA تایید شده‌است.

بوتاکس صورت برای رفع چین و چروک

تاثیر این ترکیب در از بین بردن چین و چروک‌هایی که در اثر فعالیت ماهیچه‌ها به وجود آمده باشند تایید شده‌است؛ مانند خط لبخند و اخم. اما پزشکان درباره چروکی که در اثر عواملی مثل نور خورشید یا کاهش کشسانی پوست ایجاد شده‌ باشند، اتفاق نظر ندارند. برخی فیلرها را موثرتر می‌دانند و برخی استفاده ترکیبی از فیلر و بوتاکس را توصیه می‌کنند.

موارد منع مصرف بوتاکس:

اگر تزریق بوتاکس برای شما ضروری نیست، از انجام آن خودداری کنید. در صورتی که تصمیم خود را گرفته‌اید اما یکی از ویژگی‌های زیر را دارید، نمی‌توانید اقدام کنید:

 • حاملگی
 • وجود عفونت در محل تزریق
 • بیماری میاستنی گراو
 • اختلالات نوروموسکولر
 • سندرم Eaton Lambert
 • افرادی که آنتی بیوتیک هایی مانند جنتامایسین ، استرپتومایسین و کانامایسین مصرف می کنند.
 • افرادی که داروی دی- پنی سیلامین که در آرتریت روماتوئید کاربر دارد مصرف می کنند.
 • افرادی که تحت درمان با سیکلوسپورین هستند.
 • افرادی که داروی ضد مالاریای کلروکلین مصرف می کنند
 • مادران شیرده
 • اگر سابقه حساسیت قبلی به بوتاکس دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.
منع استفاده از بوتاکس در حاملگی
منع استفاده از بوتاکس در حاملگی

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس

توصیه می شود مصرف داروهایی نظیر آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی از 2 هفته قبل از تزریق به منظور کاهش کبودی قطع شود. بهتر است حداقل به مدت یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف الکل خودداری شود. اگر از ویتامین ها و داروهای گیاهی استفاده می کنید، به پزشک اطلاع دهید.

قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی

 • از مهمترین اقدامات قبل از بوتاکس مصرف نکردن این داروها در دو هفته اخیر است؛ ویتامین E، قرص امگا 3، آسپیرین، ایبوپروفن، اکسیدیرین، ادویل، موترین و درکل داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند و یا مسکن هستند. حتما با پزشک خودتان در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید یا اخیرا مصرف کرده‌اید، صحبت کنید.
 • مواردی که قبل از تزریق نباید انجام دهید شامل اپیلاسیون، وکس، بند، استفاده از کرم موبر، بلیچینگ پوست و مصرف الکل است.
 • همچنین پوست نباید آفتاب سوخته باشد.
 • اگر تبخال دارید ابتدا باید آن را درمان کنید.

مکان های مورد تزریق بوتاکس

 • بوتاکس لب
 • بوتاکس صورت
 • بوتاکس پیشانی
 • بوتاکس زیر چشم
 • بوتاکس ابرو
 • بوتاکس زیر بغل
 • بوتاکس خط خنده
 • بوتاکس گونه

روش های تزریق بوتاکس:

زمان لازم برای تزریق بوتاکس چند دقیقه (حداکثر 10 تا 15 دقیقه) می باشد و بطور معمول نیازی به بی حسی نمی باشد ولی ممکن است 20 تا 30 دقیقه قبل از تزریق از پماد بی حسی کننده موضعی استفاده شود. تزریق بوتاکس با استفاده از سوزن های بسیار ظریف (مانند سرنگ انسولین) به عضلات خاص انجام می شود و با درد بسیار کمی توام می باشد. تعداد تزریق بسته به میزان چین و چروک دارد و فردی به فردی دیگر متفاوت است. بطور معمول در نواحی پیشانی 10 تا 16 خط اخم 4 تا 6 و دور چشم 3 تزریق انجام می شود .

اثر بوتاکس چه مدت بعد از تزریق ظاهر می شود؟

بطور معمول برای ظاهر شدن اثر بوتاکس 3 تا 7 روز زمان لازم است ولی برای مشاهده نتایج نهایی مدت 2 هفته لازم است .

قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی

طول مدت اثر گذاری تزریق بوتاکس

مدت اثر بوتاکس بطور معمول 3 تا 4 ماه است (ولی بندرت تا 6 الی 8 ماه نیز مشاهده شده است) و خطوط به تدریج به حالت قبل از درمان بر می گردند بعد از چند بار تزریق اثر بوتاکس بیشتر باقی مانده و فواصل بین دو تزریق طولانی تر می شود. در بعضی از افراد اثر نسبی طولانی مدت یا پاسخ حافظه ای (memory response) مشاهده می شود بطوریکه چین و چروکها هرگز به طور کامل به حالت قبل از شروع تزریق بر نمی گردند.

خدمات کلینیک الماس غرب

پاکسازی و جوانسازی (فیشیال) پوست
لیزر موهای زائد​
کرایولیپولیز لاغری
هایفو چهار بعدی
کویتیشن لاغری
آر اف صورت و بدن
آر اف فرکشنال
مزو و پی ار پی صورت
انواع فیلر و بوتاکس
مزوتراپی و پی آر پی مو

ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس معمولا 4تا 8 ماه است. البته می تواند بسته به نوع و دوز آن، ناحیه درمان و شخص متقاضی تغییر کند. برای مثال ماندگاری بوتاکس در درمان تعریق شدید می‌تواند تا 12 ماه نیز طول بکشد. پس فواصل بین جلسات نیز متغیر است و پاسخ واحدی وجود ندارد. نتایج این روش موقتی است ولی در صورت رعایت مراقبت‌های لازم و انجام به موقع آن می‌توان به نتایج دائمی رسید.

استفاده از بوتاکس در کنترل تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس) به چه صورت است؟

هیپرهیدروزیس بدون دلیل مشخص، یک علت شایع تعریق بیش از حد در ناحیه کف دست ، زیر بغل، صورت و کف پا است. این حالت ممکن است برای فرد، آن قدر ناراحت کننده و شاید خجالت آور باشد که نیاز به درمان طبی داشته باشد.

درمان های مرسوم شامل استفاده موضعی از املاح کلرید آلومینیوم و داروهای آنتی کلی نرژیک خوراکی است. درمان جراحی شامل قطع عصب مربوط به غدد عرق (سمپاتکتومی به روش آندوسکوپیک از طریق قفسه سینه) یا برداشتن موضعی غدد عرق در ناحیه زیر بغل است.

قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی

موفقیت عمل جراحی ، فقط حدود 66 درصد است (زیرا موارد تعریق بیش از حد به صورت جبرانی ، بعد از عمل جراحی مشاهده شده است) علاوه بر آن، جراحی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد .

توکسین بوتولینوم، آزاد شدن استیل کولین در غدد عرق را مهار می کند و این مسئله باعث تحولی در کنترل هیپرهیدروزیس شده است. تزریق در منطقه مورد نظر به صورت شبکه ای به فواصل یک تا 2 سانتی متر انجام می شود .

پاسخ درمانی به دور تزریق شده وابسته است . میزان دوز تزریقی در هر یک از نواحی زیر بغل، کف دست یا کف پا 50 تا 100 واحد در هر طرف است.کاهش تعریق، بعد از یک تا 2 هفته مشاهده می شود و اثر آن 3 تا 9 ماه باقی می ماند تزریق در ناحیه زیر بغل به صورت زیر جلدی انجام می شود .

تزریق در ناحیه کف دست جهت جلوگیری از ضعف عصبی عضلانی به صورت اینترادرمال انجام می شود که این تزریق دردناک است و نیاز به بلوک عصبی دارد .در سال 2004 تزریق بوتاکس به عنوان یک روش درمانی غیر تهاجمی در درمان علائم تعریق شدید ناحیه زیر بغل (که به درمانهای موضعی پوست جواب نداده است) در افراد بالای 18 سال توسط انجمن غذا و دارو آمریکا (FDA) مورد تائید قرار گرفت.

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس:

در صورتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک با تجربه صورت گیرد عوارض بسیار نادر می باشد. شایع ترین عارضه احتمالی کبودی موقت در محل تزریق می باشد. سر درد نادر بوده و در صورت ایجاد طی 24 تا 48 ساعت از بین می رود. افتادگی پلک در 0/05 درصد ( یک مورد در 200 تزریق) ممکن است ایجاد شود. احتمال این حالت در افرادی که ابروهای آن ها پایین می باشد ( Low Position ) بیشتر است. این حالت موقتی بوده و به طور معمول طی 3 تا 6 هفته از بین می رود.

قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس عملی سریع، کم خطر و غیر تهاجمی است. اما عوارضی نیز دارد که عموما قرمزی، ورم، کبودی و به طور شایع‌تر، سر درد و حالت تهوع است. سوزش محل تزریق، قرمزیوحساسیت به لمس ممکن است رخ دهد که ظرف مدت کوتاهی خوب می‌شود. عوارض تزریق بوتاکس معمولا کوتاه مدت و کم خطر است.

عارضه افتادن پلک معمولا طی 8 هفته رفع می‌شود. برخی از عوارض به دلیل رعایت نکردن میزان تزریق می‌باشد مانند چهره بی‌احساس که در اثر تزریق دوز بیش از حد رخ می دهد. این عمل اگر به وسیله متخصص انجام شود و از ترکیب‌های استاندارد استفاده شود، حداقل عوارض را دارد. عوارض نادر و شدید آن شامل اشکال در بلع، تنفس و حرف زدن است. در صورت بروز این علائم حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

در صورت ایجاد چه علایمی، فردی که تزریق بوتاکس انجام داده است باید پزشک خود را مطلع سازد ؟

 • واکنش آلرژیک (اشکال در تنفس ، بسته شدن گلو ، تورم لب ها ، تورم زبان و صورت ، کهیر)
 • اشکال در صحبت کردن و بلع
 • ضعف شدید و غیر عادی عضلانی
 • درد قفسه سینه یا نامنظمی ضربان قلب
 • عفونت چشم، زخمی شدن، دو بینی و سایر مشکلات چشمی

قیمت بوتاکس پیشانی

قیمت تزریق بوتاکس را عواملی چون نوع بوتاکس تزریقی و اینکه به کدام قسمت از بدن تزریق شود و بر اساس میزان سی سی مورد نیاز مشخص می شود.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

فواید و مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس بر اثر فلج عضلاتی که زیر پوست انجام می شود و به منظور صاف کردن چین و چروک های ایجاد شده بر اثر بالا رفتن سن و ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر برای افراد به کار می رود. از جمله چین و چروک های ایجاد شده می توان به خط اخم اشاره کرد که بر اثر اخم کردن در بین ابروها و یا روی پیشانی ایجاد می شود . همچنین چروک هایی که در اطراف چشم و دهان در زمان خندیدن ایجاد می شوند . از جمله مزایای استفاده از بوتاکس می توان به کاهش میزان تعریق کف دست ها و یا زیر بغل افراد اشاره کرد.

معایب تزریق بوتاکس

البته علاوه بر مزایایی که بوتاکس دارد، می تواند معایبی نیز داشته باشد. از جمله شایع ترین معایب بوتاکس پیشانی می توان به ایجاد عفونت و تورم مناطق مختلف صورت اشاره کرد. همچنین این مشکل نیز در برخی افراد بسیار دیده شده است که تزریق بوتاکس پیشانی باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد شده است. البته بوتاکس پیشانی به تنهایی نمی تواند عوارض چندانی داشته باشد، چیزی که این عوارض را به وجود می آورد، دوز مصرف این دارو می باشد.

قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی قیمت بوتاکس پیشانی

عوارض معمولی و موقتی این دارو نیز قرمزی، التهاب، خارش، سردرد و تهوع می باشد که زودگذر هستند و پس از مدت زمان خاصی از بین می رود. اگر به تمام نکات لازم توجه داشته باشید و تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر زیر نظر پزشک انجام دهید، معمولا عارضه خاصی گریبانگیر شما نمی شود.

کاربرد تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در درمان لوچی، بلفارواسپاسم، میگرن مزمن بسیار کاربرد دارد . در درمان میگرن محل تزریق بوتاکس در نواحی مختلف پوست سر می باشد و معمولا بر اساس آن منطقه ای از سر که بیشترین احساس درد را دارید انجام می شود. این در حالی است که تزریق بوتاکس در زمانی که به منظور زیبایی باشد، نواحی پیشانی و اطراف چشم مورد تزریق قرار می گیرند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید اهمیت آن با کیفیت کار انجام شده برابری کند. مهمترین اعمال برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس به شرح زیر هستند:

 • یکی از مهمترین نکاتی که درباره مراقبت بعد از تزریق بوتاکس باید به آن توجه کنید لمس نکردن قسمت تزریق است. مخصوصا از ماساژ دادن نواحی مورد نظر حداقل تا 24 ساعت پرهیز کنید. این کار باعث می شود ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست نیز منتقل شود.
 • بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید.
 • یکی دیگر از نکات برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از فعالیت های فیزیکی سنگین است.
 • کسانی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه کبودی در قسمت های مورد نظر شدند می توانند از آرنیکا و یا ویتامین K استفاده کنند.
 • یکی از مهمترین موارد برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری های شیمیایی است.
 • بعد از تزریق بوتاکس در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار می توانید آن را ترمیم کنید.
 • در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
 • همانطور که دیدید بعد از تزریق بوتاکس ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید به همین دلیل مراقبت بعد از تزریق بوتاکس تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت کار دارد.

برای دریافت نوبت از کلینیک الماس غرب با شماره‌ی 09105969542 تماس حاصل فرمایید.

پیمایش به بالا