کلینیک زیبایی الماس غرب

لاغری های موضعی

لاغری های موضعی

لاغری های موضعی یکی از روش‌های نوین درمان چاقی است که این‌روزها طرفداران زیادی دارد. همه ما نه تنها با شرایط یکسانی متولد نمی‌شویم، بلکه عوامل ارثی، اکتسابی یا برخی وقایع می‌توانند بر میزان چربی بدنمان در نواحی مختلف اثرگذار باشند.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

افرادی که در نواحی خاصی از بدن خود همچون شکم، پهلو، ران یا بازو دچار چاقی هستند، لزوم استفاده از دستگاه لاغری موضعی را بهتر درک می‌کنند. این نوع چاقی باعث می‌شود تا فرد ظاهری نامناسب داشته باشد که معمولا در قسمت‌های شکم، پهلو و ران بیشتر دیده می‌شود. 

لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی

اغلب این اشخاص به‌دلیل اندام نامتناسب خود در مسائل اجتماعی دچار استرس و خجالت خواهند شد. همچنین هنگام خرید لباس نمی‌توانند سایز مناسب با اندام خود را انتخاب کنند. اما خبر خوب این است که در حال حاضر درمان چاقی موضعی به کمک انواع روش لاغری موضعی انجام می‌شود. 

لاغری های موضعی چیست؟

نقاط مختلف بدن ما از ضخامت متفاوت چربی زیر پوست برخوردار هستند. به‌عنوان مثال پلک نازک‌ترین لایه چربی و ناحیه باسن دارای ضخیم‌ترین لایه چربی است. این توزیع چربی در بین زنان و مردان هم متفاوت ظاهر می‌شود. 

چربی بدن وظیفه تامین انرژی و تنظیم دمای بدن را برعهده دارد. بنابراین می‌توان آن را یکی از اجزای اصلی بدن معرفی کرد. اما در برخی افراد، حجم چربی بیشتری در قسمت خاصی از بدن جمع می‌شود که به آن چاقی موضعی می‌گویند. 

لاغری های موضعی
لاغری های موضعی

برای مثال ممکن است فردی ران‌های بزرگی داشته باشد اما بقیه قسمت‌های بدن او بسیار لاغر هستند. در این حالت توازن لازم در بدن او برقرار نیست. بهترین راه‌حل برای این مشکل لاغری موضعی خواهد بود. این نوع لاغری که با روش‌های مختلفی انجام می‌شود می‌تواند باعث از بین رفتن حجم چربی در ناحیه خاصی از بدن شود.

نقاط مناسب برای لاغری با دستگاه موضعی

آن‌ها عبارتند از:

 • شکم و پهلو
 • ران
 • سینه
 • بازو
 • باسن

خوب است بدانید که لاغری موضعی امروزه یکی از جدیدترین متد برای کاهش چربی در بخش خاصی از بدن به‌شمار می‌آید. انجام این تکنیک باید زیر نظر پزشک متخصص و باتجربه انجام شود تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی

انواع روش لاغری موضعی

برای کاهش وزن به روش موضعی می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد که برخی از آن‌ها نیاز به جراحی دارند. اما لاغری موضعی با دستگاه که به روش نوین انجام می‌شود می‌تواند چاقی ناحیه خاص را بدون نیاز به جراحی درمان کند. 

در زیر بهترین موارد از انواع روش لاغری موضعی را معرفی می‌کنیم:

1. دستگاه کرایولیپولیز

اگر تجمع چربی در ناحیه شکم دارید این دستگاه جدید برای کاهش چربی‌های زیر پوستی گزینه مناسبی است. این دستگاه با روش پزشکی غیرتهاجمی سلول‌های چربی اضافی را در زیر پوست از بین می‌برد. 

چربی شکمی می‌تواند باعث مقاومت به انسولین، فشار خون بالا و تهدید سلامتی فرد شود. از همین‌رو لزوم استفاده از دستگاه لاغری موضعی کرایولیپولیز بیشتر احساس شده و فرد تحت درمان قرار می‌گیرد. معمولا از این دستگاه برای کاهش چربی شکم و پهلو، بازو و پشت استفاده می‌کنند.

2. لاغری موضعی با دستگاه RF

از این دستگاه مدرن می‌توان برای کاهش چربی نقاط مختلف بدن به جزء سر و ناحیه تناسلی استفاده کرد. امروزه لاغری با دستگاه آر اف در ناحیه بازو بسیار پرطرفدار شده است. زیرا این دستگاه به بیهوشی نیازی نداشته و فرد هیچ دردی حس نمی‌کند. 

در این روش انرژی فرکانس رادیویی را به بدن می‌تابانند و با سفت کردن بافت همبند نوعی بازسازی بافت صورت می‌گیرد. روند درمانی لاغری موضعی با دستگاه RF به میزان چربی بدن بستگی دارد. 

معمولا 6 جلسه درمان برای هر فرد در نظر گرفته می‌شود و باید هفته‌ای یک‌بار آن را انجام داد. از این روش برای چاقی موضعی با شدت کمتر و فردی که بیشتر دچار افتادگی پوست شده، استفاده می‌کنند.

عکس قبل و بعد آر اف فرکشنال

3. روش لیپولیز

کاهش چربی با روش لیپولیز یکی‌دیگر از انواع روش لاغری موضعی برای شکم، ران و پهلوها است. در این روش سوزن باریکی حاوی ماده ال‌کارنیتین، فسفاتیدیل کولین و سیلیکون آلی به پوست وارد شده تا به بافت چربی برسد. جلسات از بین بردن موضعی چربی با روش لیپولیز به میزان تجمع چربی بستگی دارد که معمولا 6 تا 10 جلسه برای آن در نظر می‌گیرند.

لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی

4. لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن

این روش که به‌عنوان جایگزین مناسب لپوساکشن معرفی می‌شود، توسط امواج رادیویی به نام اولتراسونیک باعث از بین رفتن چربی‌ها خواهد شد. پس از این‌که سلول‌های چربی امواج رادیویی را جذب کردند، توسط سیستم لنفاوی بدن از بین می‌روند. 

به حذف موضعی چربی با این دستگاه، روش لیپولیز اولتراسونیک هم گفته می‌شود. برای از بین بردن کامل چربی‌های موضعی حدود 3 جلسه درمانی لازم است که هر یک 40 دقیقه طول می‌کشد.

5. روش مزوتراپی

چربی در قسمت‌های کوچک همچون بازو را با روش مزوتراپی برطرف می‌کنند. در این روش محلول تزریقی (مولتی‌ویتامین، سالین و فسفاتیدیل کولین) به بافت چربی و همبند آن تزریق خواهد شد. روند درمانی لاغری موضعی با روش مزوتراپی حدود 4 تا 6 هفته طول می‌کشد و شما نتیجه آن را از هفته سوم مشاهده می‌کنید.

لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی لاغری های موضعی

ورزش برای لاغری موضعی

تقریباً اغلب افراد دوست دارند قسمت‌های خاصی از بدن خود را تغییر دهند. خط کمر، ران‌ها، باسن و بازوها، نواحی رایجی هستند که افراد تمایل دارند چربی اضافی آن‌ها را کاهش دهند. دستیابی به تغییر از طریق رژیم غذایی و ورزش، مستلزم زمان و تلاش است و کسانی را که مایل به یک راه حل سریع هستند، به چالش می‌کشد.

از دست دادن چربی هدفمند یا “کاهش نقطه‌ای”، نوعی ورزش برای آن دسته از افرادیست که برای لاغری مناطق خاصی از بدن خود تلاش می‌کنند. تئوری کاهش نقطه‌ای، مدت کوتاهی است که به دنیای ورزش و تناسب اندام معرفی شده است و شواهد زیادی برای تایید آن وجود ندارد. کاهش نقطه‌ای، یک نوع تمرین هدفمند برای سوزاندن چربی در نواحی خاص بدن است. به عنوان مثال کمک گرفتن از ورزش عضلات سه سر به منظور حذف چربی‌های اضافی پشت بازو، یکی از این موارد است.

این تئوری در مورد هدف قرار دادن قسمت‌های خاص بدن رایج است و بسیاری از افراد را به جای ورزش کل بدن، به سمت تمرکز روی نواحی مشکل‌ساز سوق می‌دهد. سوزاندن چربی با استفاده از این روش، می‌تواند به ویژه برای کسانی که در گذشته به سختی وزن خود را کاهش داده‌اند یا نتوانسته‌اند نتایج مورد نظر خود را با استفاده از روش‌های دیگر به دست آورند، جذاب باشد.

به طور کلی محققان دریافته‌اند که اگرچه در ورزش، حذف مقداری چربی برای بدن ممکن است اتفاق بیفتد، اما به کل بدن تعمیم داده می‌شود، نه به موضعی که هدف قرار داده شده است. با این حال، تعداد کمی از مطالعات نیز نتایج متناقضی را نشان داده‌اند.

یک مطالعه روی ۱۰ نفر نشان داد که کاهش چربی در نواحی نزدیک به انقباض عضلات بیشتر است و یا مطالعه دیگری شامل ۱۶ زن نشان داد که تمرینات مقاومتی موضعی و به دنبال آن ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری منجر به افزایش از دست دادن چربی در مناطق خاصی از بدن می‌شود. در هرحال، اگرچه یافته‌های این مطالعات مستلزم تحقیقات بیشتر است، اما بیشتر شواهد علمی نشان می‌دهد کاهش چربی در یک ناحیه خاص با ورزش کردن آن قسمت بدن به تنهایی امکان پذیر نیست، اما می‌توان به خوش‌فرم کردن بعضی مناطق بدن با ورزش کمک نمود.

همچنین، باید توجه داشت که ترکیب تمرینات تقویت‌کننده هدفمند با تمرینات قلبی برای سوزاندن چربی مهم است. درست است که ماهیچه‌ها با تمرینات تقویت‌کننده مانند حرکات شکم و تقویت همسترینگ بازو قوی می‌شوند، با این حال، این تمرینات کالری زیادی نمی‌سوزانند. به عنوان مثال، انجام تعداد زیادی تمرینات شکمی منجر به قوی‌تر شدن عضلات شکم می‌شود، اما تا زمانی که وزن کلی بدن کاسته نشود، تغییر خاصی در ظاهر آن ناحیه دیده نخواهد شد. به همین دلیل است که تمرینات کل بدن و یک رژیم غذایی سالم برای رسیدن به نتایج واقعی ضروری است.

بهترین تمرینات برای کاهش چربی کلی عبارتند از:

 • ورزش‌های هوازی: ورزش‌های هوازی مانند دویدن و دوچرخه‌سواری، عضلات بزرگ را تحت تاثیر قرار می‎‌دهند و ثابت شده است که در سوزاندن کالری موثر هستند و حتی ممکن است در آب کردن چربی‌های سرسخت شکم، اثر قابل توجهی داشته باشند.
 • تمرین تناوبی با شدت بالا: این تمرینات شامل دوره‌های کوتاه مدت فعالیت شدید است و ممکن است در چربی‌سوزی موثرتر از سایر روش‌ها باشد.
 • تمرینات کل بدن: ثابت داده شده است که تمرینات کل بدن به جای تمرکز روی یک ناحیه از بدن، کالری بیشتری می‌سوزاند و منجر به از دست دادن چربی بیشتری نسبت به تمرینات هدفمند تقویت عضلات می‌شود.
 • تمرینات ترکیبی: ترکیب تمرینات مقاومتی و ورزش‌های هوازی، در کاهش وزن موثرتر از تمرکز بر یک نوع ورزش است.

خدمات کلینیک الماس غرب

پاکسازی و جوانسازی (فیشیال) پوست
لیزر موهای زائد​
کرایولیپولیز لاغری
هایفو چهار بعدی
کویتیشن لاغری
آر اف صورت و بدن
آر اف فرکشنال
مزو و پی ار پی صورت
انواع فیلر و بوتاکس
مزوتراپی و پی آر پی مو

6. لاغری موضعی با دستگاه LPG

این دستگاه برای از بین بردن موضعی چربی شکم و پهلو گزینه مناسبی است، زیرا یک روش طبیعی و غیرتهاجمی به‌شمار می‌آید. دستگاه ال‌پی‌جی آزادسازی چربی‌ها را با کمک غلتک‌های مکانیکی انجام می‌دهد که می‌توان آن را نوعی ماساژ بدن دانست. 

چربی آزاد شده برای عضلات یک منبع انرژی مفید خواهد بود و باعث نرم‌تر به نظر رسیدن پوست می‌شود. روند درمانی لاغری موضعی با دستگاه LPG متناسب با حجم چربی برای هر فرد متفاوت خواهد بود. معمولا حدود 15 جلسه 30 دقیقه‌ای برای این فرآیند در نظر می‌گیرند.

هزینه لاغری با دستگاه موضعی

حتما شما هم شنیده‌اید که حذف چربی موضعی با دستگاه هزینه سنگینی دارد. در این مورد باید بگوییم که انتخاب تخصص پزشک، مطب و نوع دستگاه لاغری از عوامل اثرگذار بر هزینه کاهش چربی شکم و پهلو محسوب می‌شوند. 

همچنین هزینه لاغری موضعی بسته به این‌که حجم تجمع چربی ناحیه خاص بدن چه مقدار است و پزشک چند جلسه درمانی برای شما در نظر می‌گیرد، متغیر خواهد بود. قطعا هر چه تعداد جلسات و روند درمانی لاغری موضعی بیشتر باشد، هزینه آن بالاتر می‌رود.

رژیم غذایی در لاغری موضعی

اگر همراه با لاغری موضعی رژیم غذایی درستی را رعایت کنید، روند درمانی سرعت بیشتری پیدا می‌کند. زیرا سبک زندگی امروزی و برخی از غذاها تاثیر بسیار زیادی بر حجم چربی دور شکم و پهلو دارند. اگر حجم غذای خود را درون بشقاب کوچکی بکشید و آن را با سرعت کمتری میل کنید به کاهش چربی اضافی شما کمک می‌کند. 

هرچند اکثر رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن کل بدن مفید هستند و شاید تاثیر زیادی بر حذف موضعی چربی نداشته باشند، اما رعایت برنامه غذایی اصولی و مشورت با دکتر تغذیه نه تنها ضرری ندارد، بلکه چربی‌های اضافی را با سرعت بیشتری از بین می‌برند. 

در زیر برخی مواد غذایی مفید در روند درمانی لاغری موضعی معرفی می‌کنیم:

 • تخم‌مرغ
 • آووکادو
 • ماست
 • حبوبات (لوبیا)
 • بادام
 • میوه‌ها
 • ماهی قزل‌آلا

نتیجه لاغری موضعی

کاهش وزن موضعی روش مناسب برای افرادی است که در ناحیه خاصی از بدن خود همچون شکم، پهلو، ران یا بازو دچار چاقی هستند. امروزه تکنیک‌های غیر جراحی همچون انواع روش لاغری موضعی با دستگاه بسیار پرطرفدار شده و نتایج خوبی به همراه داشته است. 

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

برای دریافت نوبت از کلینیک الماس غرب با شماره‌ی 09105969542 تماس حاصل فرمایید.

پیمایش به بالا