این تخفیف رو از دست نده!

کلینیک زیبایی الماس غرب

مزوتراپی یا هایفوتراپی

مزوتراپی یا هایفوتراپی کدام بهتر است؟

مزوتراپی یا هایفوتراپی

امروزه خوشبختانه روش های زیادی در جهت زیبایی و جوانسازی پوست وجود دارد. به همین جهت افراد با توجه به ویژگی ها و مشکلات پوستی خود قادر هستند از روش های متعدد در اصلاح و ترمیم پوست آسیب دیده خود بهره گیرند. ا زجمله پر کاربردترین روش ها در از بین بردن این چین و چروک و افتادگی پوست، می‌توان به روش هایی از جمله مزوتراپی و هایفوتراپی اشاره کرد. به نظر شما هایفوتراپی یا مزوتراپی کدام روش جوانسازی بهتر است؟ مسلما هر دو روش دارای مزایا و نتایج مثبت در جایگاه خود هستند، اما برای اینکه بدانید در نوع پوست شما هایفوتراپی صورت بهتره یا مزوتراپی؛ قویا مطالعه ادامه این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

هایفوتراپی صورت

برای اینکه با تفاوت بین دو روش ذکر شده، آشنا شوید و بدانید هایفوتراپی صورت بهتره یا مزوتراپی، خوب است در ابتدا با تعریف روش هایفوتراپی آشنا شوید و بدانید چه نتایجی بر پوست می‌گذارد. هایفوتراپی را می توان یکی از جدیدترین و ایمن ترین روش های بازسازی و جوانسازی پوست دانست که به کمک امواج اولترافورمر که نوعی اشعه مافوق صوت می باشد و از انواع خانواده امواج موجود در سونوگرافی است که جز کم خطرترین انواع اشعه و امواج محسوب می‌گردند.

مزوتراپی یا هایفوتراپی
هایفوتراپی برای لک صورت

با تاباندن این امواج به لایه میانی پوست، موجب تخریب سلولی محدود شده و با این تخریب جزئی، بدن در پی بازسازی آن بر می آید و به تولید کلاژن و الاستین بیشتری در این منطقه از پوست می‌پردازد. همین مورد باعث می‌گردد که پوست به تدریج شفاف شده و چین و چروک های خود را از دست دهد و ضمن آن پوست لیفت شده و اندکی روشن تر نیز خواهد شد.

البته انجام این روش زیر نظر متخصص مجرب و کارآزموده ای می بایست صورت گیرد که با آگاهی کامل از انواع مشکلات پوستی، بتواند امواج  را در فرکانس های صحیحی تنظیم نماید که موجب تاثیرگذاری برای فرد گردد. این روش جز کم عارضه ترین روش ها در زیبایی پوست است.

مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی

از جمله مهمترین مزایا و ویژگی های روش هایفوتراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشی ایمن و کم عارضه
 • دارای تاثیر مفید و سریع
 • دارای تعداد جلسات درمانی کم و کوتاه، بدون درد و خونریزی
 • بدون دوره نقاهت طولانی
 • بدون ایجاد حساسیت های پوستی بدون استفاده از مواد و داروهای شیمیایی
 • دارای تاثیری بالاتر نسبت به سایر روش های زیبایی

عوارض هایفوتراپی

با  اینکه هایفوتراپی را میتوان یکی از کم عارضه ترین روش ها د رجهت لیفت و کاهش چین و چروک پوستی دانست، اما باز هم ممکن است در برخی افراد، منجر به بروز برخی تعارضات گردد. از جمله این موارد می توان به عوارض ذیل اشاره کرد:

 • امکان بروز قرمزی در سطح پوست و در محل برخورد امواج
 • امکان بروز کبودی در محل برخورد امواج
 • گذراندن دوره ای حدود سه هفته تا آغاز تغییرات پوستی
 • بروز خارش در محل ورود امواج به پوست
فرق بین مزوتراپی و هایفوتراپی صورت
فرق بین مزوتراپی و هایفوتراپی صورت

مزوتراپی صورت

حال که با هایفوتراپی و مزایا و معایب آن به طور کامل آشنا شده اید، خوب است در مورد مزوتراپی صورت و مزایای آن برای پوست نیز آشنا گردید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که هایفوتراپی صورت بهتره یا مزوتراپی و در جهت تحقق آن اقدام نمایید. مزوتراپی را نمی‌توان یک روش مجزا در درمان بیماری های پوستی دانست، اما از آنجا که روشی سریع در از بین بردن بسیاری از مشکلات پوستی می‌باشد، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی

در روش مزوتراپی مواد، املاح، کوکتل ها، سرم هایی که حاوی مواد معدنی و مغذی زیادی برای پوست هستند، به طور مستقیم درلایه میانی پوست(لایه درم) تزریق شده و باعث جوانسازی و از بین رفتن چین و چروک های پوست، حفظ لطافت و نرمی پوست، ایجاد استحکام در پوست و شادابی آن می‌گردد.

در واقع بهتر است بگوییم؛ مزوتراپی نوعی روش پیشگیری کننده از بروز بسیاری از مشکلات پوستی؛ همچون افتادگی پوست و بروز چین و چروک می باشد و در درمان برخی دیگر از معضلات پوستی؛ همچون خشکی پوست، قرمزی و جوش و … می‌تواند به عنوان عامل درمان کننده محسوب گردد.

مزایای مزوتراپی

 • روشی سریع و تاثیرگذار در درمان بیماری‌های خفیف پوستی
 • از بین رفتن افتادگی‌های خفیف پوستی
 • روشن شدن پوست
 • بدون دوره نقاهت طولانی مدت
 • ایجاد لطافت و نرمی درپوست
 • از بین رفتن جوش‌های سطحی و سرسیاه پوستی

عوارض مزوتراپی

با توجه به اینکه در روش مزوتراپی، از مواد و املاح گوناگون به زیر پوست تزریق می‌گردد، امکان بروز برخی عوراض در این روش مسلم است که از جمله مهمترین آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بروز حساسسیت‌های خفیف تا شدید به مواد تزریق شده
 • احتمالی بروز آبسه‌های پوستی در محل تزریق
 • بروز کبودی در محل تزریق
 • بروز زخم و آکنه
 • بروز التهابات پوستی
 • ایجاد خارش؛ به خصوص در محل تزریق
 • عدم سازگاری بدن با برخی مواد تزریق شده
 • احتمال تزریق کوکتل ها و مواد فیک و یا تاریخ مصرف گذشته
 • بروز درد و التهاب
 • خونریزی یا خون مردگی

تفاوت مزوتراپی با هایفوتراپی صورت چیست؟

برای اینکه بدانید هایفوتراپی یا مزوتراپی کدام روش بهتر است و برای پوست شما نتیجه بهتری خواهد داشت، خوب است بدانید که روش هایفوتراپی کاملا ایمن و کم خطر می‌باشد و افرادی که دارای پوستی حساس و واکنش پذیر هستید، به هیچ عنوان مزوتراپی برای آنها توصیه نمی‌گردد.

لیکن اگر به دنبال روشی برای شاداب تر شدن پوست خود و از بین رفتن مشکلات سطحی و بسیار خفیف پوست خود؛ همچون جوش سرسیاه و یا سرسفید، جای جوش، قرمزی، التهاب و خطوط جراحی قدیمی هستید، انجام مزوتراپی برای شما گزینه بهتری خواهد بود. دقت داشته باشید که معمولا انجام مزوتراپی برای هر سنی قابل دریافت خواهد بود و در روش هایفوتراپی بهترین نتیجه را سنین بین 30 تا 50 سالگی در افت خواهند نمود.

تفاوت هایفوتراپی صورت با مزوتراپی
تفاوت هایفوتراپی صورت با مزوتراپی

مقایسه مزوتراپی یا هایفوتراپی

خوب است با مقایسه ای جامع و ریزبین درجهت تفیک هایفوتراپی و مزوتراپی آشنا شوید:

 • هایفوتراپی روشی بسیار ایمن تر نسبت به مزوتراپی است.
 • در  روش هایفوتراپی، با انجام حداکثر سه جلسه در سال به نتیجه دلخواه خواهید رسید، ولی مزوتراپی دارای حداقل هشت جلسه در سال خواهد بود.
 • در روش هایفوتراچی عارضه ای در پوست دیده نخواهد شد، اما احتمال بروز عوارض مختلف در مزوتراپی، بسیار شایع است.
 • در روش هایفوتراپی از  هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود، اما اساس کار مزوتراپی بر پایه تزریق مواد و املاح گوناگون در زیر پوست است.
 • در روش هایفوتراپی امکان از بین بردن مشکلات متوسط تا عمیق پوستی نیز وجود دارد، اما مزوتراپی تنها بر رفع مشکلات سطحی پوست موثر است.

مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی

مزوتراپی یا هایفوتراپی کدام بهتر است؟

با توجه به مواردی که پیشتر ذکر شد، می‌توانید با توجه به نوع و مشکلات پوستی خود و به خصوص میزان عمق این مشکلات از جهت خفیف تا عمیق بودن آنها نسبت به انتخاب یکی از روش‌های زیبایی پوستی اقدام نمایید. اینکه بدانید هایقوتراپی پوست بهتر است یا مزوتراپی، در درجه اول به تشخیص پزشک متخصص مربوطه بستگی دارد و پس از آن با توجه به سطحی یا عمیق بودن مشکلات پوستی و خواسته‌ای که از انجام زیبایی پوست دارید نیز می‌تواند در انتخاب نهایی یکی از این دو روش تاثیرگذار باشد.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

مزوتراپی روشی سریع تر و پر نفوذتر در مشکلات سطحی پوست می باشد و کاملا زودبازده هستند. در حالیکه روش هایفوتراپی پس از گذشت سه الی چهار هفته شروع به بازسازی پوستی می‌کند و برای مشکلات عمیق پوستی نیز موثر است.

فرق بین مزوتراپی و هایفوتراپی صورت

اگر به طور کلی بخواهیم تفاوتی بین دو روش مزوتراپی و هایفوتراپی داشته باشیم، خوب است بدانید که هایفوتراپی روشی ایمن‌تر، علمی‌تر، بدون بروز مشکلاتی؛ همچون حساسیت و آلرژیک بر روی پوست افراد  می‌باشد و بیشتر در سنین بین 30 تا 50 سالگی پاسخ می‌دهد. روش مزوتراپی بیشتر برای افرادی که به دنبال نتایجی زودبازده در از بین بردن مشکلات کاملا خفیف و سطحی پوست خواهند بود؛ می باشد. لذا با مراجعه به پزشک مجرب و متخصص و معاینه پوست، می‌توانید بهترین روش را برای پوست خود انتخاب نمایید و زیبایی را به آن بازگردانید.

خدمات کلینیک الماس غرب

پاکسازی و جوانسازی (فیشیال) پوست
لیزر موهای زائد​
کرایولیپولیز لاغری
هایفو چهار بعدی
کویتیشن لاغری
آر اف صورت و بدن
آر اف فرکشنال
مزو و پی ار پی صورت
انواع فیلر و بوتاکس
مزوتراپی و پی آر پی مو

خلاصه مطلب هایفوتراپی یا مزوتراپی

از پر طرفدارترین روش های زیبایی پوست می‌توان به مزوتراپی و هایفوتراپی اشاره کرد. برای اینکه بدانید هایقوتراپی پوست بهتر است یا مزوتراپی، بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا با اطلاعاتی دقیق تر نسبت به انتخاب هر یک از روش های فوق اقدام نمایید.

مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی مزوتراپی یا هایفوتراپی

برای دریافت نوبت از کلینیک الماس غرب با شماره‌ی 09105969542 تماس حاصل فرمایید.

پیمایش به بالا