این تخفیف رو از دست نده!

کلینیک زیبایی الماس غرب

کویتیشن لاغری

کویتیشن لاغری چیست

کویتیشن لاغری

یکی از مناسب ترین روش های از بین بردن چربی های اضافه بدن بدون انجام جراحی های تهاجمی، روش اولتراسوند یا کویتیشن و رادیوفرکانسی می باشد که بوسیله این روش سلول های چربی های نواحی مختلف بدن مانند ران، شکم، پهلو، بازو و حتی سلولیت ها بدون نیاز به عمل جراحی شکسته می شود وسلول های چربی وارد فضاهای مایع بدن شده و با استفاده از سیستم دفع طبیعی بدن موجب دگرگونی متابولیسم می گردد.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

کویتیشن با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته سلول‌های چربی را به مایعی تبدیل می‌کند که به طور طبیعی از بدن دفع می‌شود. کویتیشن روشی برای لاغری محسوب نمی‌شود و به منظور پیکرتراشی، شکل‌دهی و متناسب کردن بدن و از بین بردن چربی‌های موضعی یا سلولیت کاربرد دارد. لاغری موضعی با کویتیشن زمانی بهترین نتیجه را به دست می‌دهد که بیمار رژیم غذایی کم چرب و با کربوهیدرات پایین داشته باشد و مرتب ورزش کند تا لاغر شود.

اولتراسوند کویتیشن چیست؟

کویتیشن روشی غیرتهاجمی است که برای لاغری موضعی از امواج مافوق صوت استفاده می‌کند. این امواج سلول‌های چربی را مرتعش و متلاشی می‌کند، این سلول‌ها به مایع تبدیل می‌شود و از راه سیستم لنفاوی و ادراری دفع می‌شود. لاغری کویتیشن پدیده‌ای طبیعی و مبتنی بر اولتراسوند با فرکانس پایین است. میدان مافوق صوت حباب‌هایی را در مایع ایجاد می‌کند که به تدریج بزرگ می‌شود و پس از رسیدن به اندازه معین منفجر می‌شود. انرژی گرمایی، یعنی بی‌ضررترین نوع انرژی آزاد می‌شود.

کویتیشن برای لاغری
کویتیشن برای لاغری

ازآنجایی که غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری کافی برای تحمل این ارتعاش‌ها را ندارد، به سادگی متلاشی می‌شود، اما بافت عضلانی، عصبی و عروقی کمترین آسیبی نمی‌بیند. چربی متلاشی شده به صورت تری گلیسیرید در مایع میان بافتی بین سلول‌ها آزاد و به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول تجزیه می‌شود. دستگاه گردش خون گلیسرول محلول در آب را جذب و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند، حال آن که اسیدهای چرب آزاد نامحلول در آب به کبد منتقل می‌شود و مانند اسیدهای چرب گرفته شده از مواد غذایی تحت واکنش قرار می‌گیرد.

در چه نواحی از بدن کویتیشن انجام می شود؟

کویتیشن در تواحی مختلفی از بدن برای از بین بردن چربی استفاده می گردد که شامل:

 • کویتیشن شکم
 • کویتیشن پهلو
 • کویتیشن بازو
 • کویتیشن داخل و خارج ران
 • کویتیشن بازو
 • کویتیشن باسن
 • کویتیشن صورت

کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری

مکانیسم و عملکرد دستگاه کویتیشن چگونه است؟

دستگاه کویتیشن به منظور رفع چربی ها با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا سبب تخریب دیواره ی سلول های چربی شده و در نهایت محتوای سلول های چربی وارد فضای مایع بدن می گردد. در قدم بعدی این مایعات توسط سیستم لنفاوی در بدن شروع به گردش می کند تا سرانجام بعد از فراوری توسط کبد با ادرار و عرق دفع گردد.

کویتیشن لاغری
کویتیشن لاغری

درمان با کویتیشن حدود سی دقیقه طول می‌کشد. متخصص ژل اولتراسوند را روی ناحیه‌های مورد نظر می‌زند، سپس پروب دستگاه را روی ناحیه درمان حرکت می‌دهد تا امواج مافوق صوت با فرکانس پایین به بدن منتقل شود و تکانه‌ها به ناحیه درمان فرستاده شود. این تکانه‌ها به صورت دورانی حرکت می‌کند و حباب‌های بسیار ریزی را ایجاد می‌کند که به هم برخورد می‌کنند و منفجر می‌شوند. سپس امواج شوکی سلول‌های چربی را به حالت تعلیق درمی‌آورد. بیمار پس از درمان باید انرژی آزاد شده را با انجام نرمش‌های سبک ایروبیک یا هر روش موثر دیگر برای سوزاندن کالری مصرف کند.

دو حالت مهم دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن، با دو سری امواج رادیویی (RF) و امواج فراصوت یا اولتراسوند کار می کند. با قرار گرفتن دستگاه cavitation روی حالت اولتراسوند، سلولهای چربی زیر پوست شما هنگام برخورد امواج قدرتمند اولتراسوند، بسیار گرم شده و از هم تجزیه می شوند. در نتیجه چربی ها شکسته شده و آب می شوند.

پس برای کاهش بافتهای چربی از گزینه اولتراسوند در این دستگاه استفاده می شود. قرار گرفتن دستگاه cavitation را روی حالت امواج رادیویی، باعث افزایش گردش خون زیر پوست می شود و باعث لیفت پوست و جوانسازی آن خواهد شد. البته امواج رادیویی برای فرم دهی و لاغری هم کاربرد دارد.

پس از درمان

بیمار پس از درمان مراقبت‌های پس از کویتیشن ضروری است و بیمار ممکن است با عوارض و شرایط زیر مواجه می‌شود:

 1. شدت یافتن تشنگی: بیمار در اثر احساس تشنگی بیشتر آب بیشتری مصرف می‌کند و عمل دفع بهتر انجام می‌شود.
 2. سر درد خفیفی چند ساعت پس از درمان شروع می‌شود که احتمالاً نتیجه آزاد شدن سموم از سلول‌های چربی است.
 3. کاهش اشتها و میل کمتر به غذا: این اثر احتمالاً نتیجه سفت و محکم شدن شکم است.
 4. کاهش دردهای بدنی: تسکین یافتن درد یکی از مزایای کاهش وزن و تحمل فشار کمتر است.

ایمنی درمان

لاغری موضعی با کویتیشن درمان غیرجراحی و غیرتهاجمی کاملاً ایمنی است که در آن فقط بافت‌های چربی هدف قرار می‌گیرد و کوچکترین آسیبی به بافت‌های دیگر وارد نمی‌شود. بیمار پس از مراقبت‌های پس از کویتیشن می‌تواند فعالیت‌های معمول روزمره را قبل و بعد از درمان انجام دهد.

فواید و مزایای کویتیشن برای رفع چربی

 1. لاغری و رفع چربی های بدن بدون گذراندن دوره ریکاوری
 2. از بین رفتن رسوبات چربی مقاوم به درمان و کاهش سایز
 3. از بین رفتن سموم
 4. از بین رفتن چین و چروک های عمقی و جای زخم
 5. کاهش سلولیت
 6. بدون بیهوشی و ایجاد برش در پوست و دوره نقاهت

عوارض کویتیشن لاغری

لاغری بوسیله روش کویتیشن هم مانند سایر روش ها دارای عوارضی می باشد که البته عوارض جدی نبوده و زودگذر می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • ایجاد قرمزی و تحریکات پوستی که در عرض چند ساغت از بین می رود.
 • احساس زیاد تشنگی
 • سردرد که معمولا چند ساعت بعد از درمان آغاز می شود و دلیل آن احتمالا مربوط به آزادسازی سم از سلول های چربی می باشد.
 • کم شدن اشتها
 • افزایش دمای بدن در هنگام انجام کویتیشن
 • احتمال بروز دل درد خفیف و یا درد در ناحیه درمان
 • اسهال و تهوع
عوارض کویتیشن
عوارض کویتیشن

مضرات کویتیشن لاغری

ذرات چربی که به شکل مایع درآمده اند برای دفع ممکن است وارد خون شوند و همین امر سبب افزایش تری گلیسیرید و کلسترول و مشکلات در پی این موضوع شود که البته این مورد عموما در دستگاه های قدیمی دیده شده. لرزش ایجاد شده از این دستگاه منجر به پاره شدن غشای چربی ها می گرد اما تضمینی وجود ندارد که این لرزش ها به بافت های عروقی، ماهیچه ها و سیستم عصبی آسیبی وارد نکند.

کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری

قلب هم می تواند تحت تاثیر امواج ساطع شده از این دستگاه قرار گیرد بنابراین این روش برای افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند مناسب نمی باشد. استفاده از این روش منجر به افزایش فشار خون می گردد و این روش برای افرادی کع دارای فشار خون بالا هستند مناسب نمی باشد. در صورت بی توجهی کادر درمانی و یا کم تجربگی و آماتور بودن آن ها مشکلاتی نظیر سوختگی پوستی ، تب شدید و همچنین ایجاد کبد چرب در فرد می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای کویتیشن هستند؟

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، مناسب همه افراد مبتلا به بیماری چاقی نیست. قبل از هرکاری ابتدا شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید؛ BMI نباید بیشتر از 30 باشد. فرد کاندید لاغری با کویتیشن، باید وضعیت جسمانی سالم و اضافه وزنی متوسط داشته باشد. لازم به ذکر است که دستگاه لاغری کویتیشن برای از بین بردن چربی نواحی باسن، شکم، پهلو، ران و بازو مناسب است.

مناسب ترین افراد برای انجام لاغری بوسیله دستگاه کویتیشن افرادی هستند که از سلامتی کامل برخوردار می باشند. در این روش فرد می تواند بین 2 تا 50 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

کویتیشن پا
کویتیشن پا

چه کسانی نباید کویتیشن انجام دهند؟

 • خانم های باردار و شیرده
 • افزادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند.
 • افرادی که از پیس میکر یا ضربان ساز قلب استفاده می نمایند.
 • افراد دارای پروتزهای فلزی
 • افرادی که به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.
 • افراد دارای بیماری هایی نظیر: دیابت، مشکلات قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون غیر نرمال، هموفیلی، ترومبوز، سل، عفونت، گرفتگی سیاهرگ ها، نقص سیستم ایمنی بدن می باشند.

خدمات کلینیک الماس غرب

کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری

اقدامات و آمادگی لازم پیش از کویتیشن

تا مدت زمان یک هفته پیش از عمل روزانه بین 1.5 تا 2 لیتر آب بنوشید. موضع مورد نظر برای کویتیشن را تا چندین روز پیش از عمل دائما مرطوب نگه دارید و از کرم های مرطوب کننده تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. انجام پیاده روی پیش از اقدام به انجام این روش درمانی بسیار حائز اهمیت می باشد.

کویتیشن ران
کویتیشن ران

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از کویتیشن

کویتیشن بدون درد انجام می شود و پس از آن نیاز به استراحت نمی باشد. در جلسه اول و بلافاصله پس از انجام عمل شاهد کاهش سایز خواهید بود.

 1. الکل دارای کالری بالا می باشد و همچنین هیچگونه ارزش غذایی ندارد بنابراین در دوره درمان نوشیدن آن را فراموش نمایید.
 2. تا حد امکان آب بنوشید.
 3. رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی داشته باشید.
 4. از مصرف غذاهای چرب پرهیز نمایید.
 5. فعالیت ورزشی منجر به سفت شدن پوست و کاهش وزن بعد از کویتیشن می گردد.
 6. ماساژ ناحیه درمان بسیار موثر می باشد.

کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری

نتایج کویتیشن

نتایج درمانی کویتیشن به گونه ای است که شما در همان جلسه اول تا حدودی می توانید ببینید و پس از انجام جلسات بعدی نتایج بیشتری قابل مشاهده می باشد. البته نتایج درمانی به سن فرد و محل جمع شدن چربی ها و نوع بافت چربی و متابولیسم بدنی کاملا وابسته می باشد. در این میان داشتن رژیم غذایی مناسب به همراه فعالیت بدنی در نتیجه درمان تاثیر بسزایی دارد. نکته قابل ذکر و مثبت این روش ادامه روند متابولیزه کردن چربی ها تا 12 هفته پس از درمان می باشد که این روش را به درمانی پایدارتر تبدیل نموده است.

قیمت و هزینه کویتیشن

هزینه لاغری بوسیله روش کویتیشن به نسبت سایر روش های لاغری دارای هزینه پایین تری می باشد. هزینه هر جلسه کویتیشن بسته به میزان و سطح چربی و زمانی که روی بدن فرد کار می شود متغیر می باشد و به نسبت موضع درمان بررسی می گردد.

قیمت کویتیشن
قیمت کویتیشن

بهترین کلینیک کویتیشن در ایران

همیشه بهترین کلینیک ها آن هایی هستند که دارای کادر درمانی متخصص و باتجربه به علاوه دستگاه های به روز و پیشرفته باشند. در کنار این دو فاکتور مهم عواملی نظیر موقعیت جغرافیایی و منطقه قرارگیری مطب و دیگر موارد نیز وجود دارد که می تواند سبب برتری یک کلینیک به نسبت سایر کلینیک ها گردد. ما در کلینیک الماس غرب امکانات بی نظیری را در اختیارتان قرار داده ایم.

کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری کویتیشن لاغری

کویتیشن فایند کلینیک

فایندکلینیک سایتی جامع متشکل از بهترین کلینیک های زیبایی و درمانی سراسر ایران می باشد. به منظور یافتن مرکز درمانی انجام کویتیشن در هر یک از شهرهای ایران می توانید با مراجعه به سایت فایندکلینیک لیستی از بهترین کلینیک ها را در اختیار داشته باشید.

سوالات متداول کویتیشن

کویتیشن بهتر است یا کرایولیپولیز؟

لاغری با کرایولیپولیز روشی است که از طریق ایجاد دمای زیرصفر سبب کریستالیزه شدن سلول های مولد چربی شده و بیشتر سلول های چربی در پی این سرما از بین می رود و به دنبال این موضوع چربی های موضعی شروع به ریزش کرده و بافت موضع مورد نظر تحلیل می رود. در واقع این تکنیک لاغری به روش سرما می باشد در صورتی که در روش کویتیشن با اعمال امواج فراصوت لاغری ایجاد می گردد. هر روش دارای مزایا و معایبی بوده که با توجه به شرایط فردی هر کس بهترین روش برای وی متفاوت می باشد.

کویتیشن بهتر است یا آر اف؟

تفاوت کویتیشن و آر اف لاغری در نوع امواج می باشد. در آر اف از امواج رادیویی با فرکانس و انرژی مشخص به منظور از بین بردن چربی ها استفاده شده در صورتی که در روش کویتیشن از امواج فراصوت بدین منظور استفاده می گردد. هریک از روش های لاغری دارای ممنوعیت هایی است که شرایط فرد پیش از انجام آن توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین هردو روش موثر بوده و می بایست هر روش برای هر شخص با شرایط متفاوت می تواند بهترین روش باشد. کویتیشن روشی موثر با نتیجه بخشی سریع بوده اما در تمایم افراد قابل استفاده نیست در صورتی که آر اف تقریبا در تمامی افراد قابل استفاده بوده و مانند کویتیشن  نتیجه بخشی خوبی هم در پی دارد.

کویتیشن چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جلسه درمانی کویتیشن اولتراسونیک بین 30 تا 45 دقیقه به طول می انجامد که البته زمان دقیق به موضع مورد نظر بستگی دارد.

آیا کویتیشن درد دارد؟

کویتیشن نیازی به بی‌حسی ندارد. اکثر بیماران عمل را بدون درد و راحت می‌دانند. البته به دلیل پخش صداهای خاص داخل بدن ناراحتی خفیفی حس می‌شود که کمترین ضرری ندارد و به محض توقف تماس اپلیکاتور با بدن از بین می‌رود. گرمای ملایمی نیز در طول درمان حس می‌شود. چنانچه احساس داغی یا سوختگی کردید، بلافاصله از متخصص بخواهید که ژل سونوگرافی بیشتری روی بدن بزند.

چه تعداد جلسات کویتیشن لازم است؟

بسته به میزان چربی های بدن هر فرد تعداد جلسات متغیر می باشد اما برای دریافت نتیجه بهتر از کویتیشن نیاز به 7-12 جلسه درمانی می باشد.

چه مدت پس از کویتیشن، نتایج قابل مشاهده است؟

نتایج بلافاصله پس از جلسه اول درمانی تا میزانی قابل مشاهده بوده که با انجام جلسات متعدد بعدی نتایج بیشتر قابل مشاهده می باشد.

آیا کویتیشن ایمن است؟

در صورت انجام این روش در کلینیک معتبر و توسط متخصص، روشی ایمن محسوب می شود این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی نداشته و تنها عوارض شاید در حد مقدار اندکی قرمزی و تشگی و از این قبیل عوارض باشد که در مدت کوتاهی برطرف می گردد و تاکنون گزارشی مبنی بر مشکلات و خطر خاصی ارائه نگردیده است.

تأثیر کویتیشن برای لاغری موضعی و سلولیت چگونه است؟

استفاده از کویتیشن می تواند سبب کاهش چربی های موضعی بدن و لاغری آن ناحیه گردد و این روش درمانی تا حد زیادی در کاهش سلولیت ها تاثیرگذار است.

آیا با استفاده از کویتیشن می‌توان لاغر شد؟

کویتیشن یک روش لاغری محسوب نمی‌شود، اما اندامی متناسب‌تر را به ارمغان می‌آورد. این روش پیکرتراشی به ویژه برای کاهش چربی موضعی انباشته شده در پهلوها کاربرد دارد که در برابر رژیم غذایی لاغری و ورزش مقاوم است. کویتیشن سلولیت را بدون آسیب زدن به سیستم عروقی از بین می‌برد و از انباشته شدن مجدد سلول‌های چربی در ناحیه‌های درمان شده جلوگیری می‌کند.

چه مقدار از بدن در هر جلسه تحت درمان قرار می‌گیرد؟

در یک جلسه درمانی یک ساعته ناحیه‌ای به بزرگی شکم، بخش داخلی/ جلویی یا بیرونی/پشتی ران، باسن یا پشت بدن پوشش داده می‌شود. ناحیه‌های کوچکتری مانند غبغب و افتادگی بازو را می‌توان با هم در یک جلسه درمان کرد. ما در کلینیک الماس توصیه می کنیم درمان هر ناحیه دست‌کم سه بار تکرار شود تا بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن به دست آید.

برای دریافت نوبت از کلینیک الماس غرب با شماره‌ی 09105969542 تماس حاصل فرمایید.

پیمایش به بالا