این تخفیف رو از دست نده!

کلینیک زیبایی الماس غرب

تزریق ژل چانه

تزریق ژل چانه، ماندگاری، هزینه

تزریق ژل چانه

ژل چانه یک روش درمانی زیبایی برای افرادی است که به دنبال افزودن حجم به چانه یا ناحیه زیر فک خود هستند. این روش زیبایی باعث فرم‌دهی چانه شده و چهره زیباتری به شما می‌دهند. مانند اکثر موارد تزریق ژل، این روزها رسانه‌‌های اجتماعی تأثیر زیادی بر افزایش محبوبیت ژل چانه داشته‌اند. حجم بالایی از این محبوبیت به عکاسی سلفی برمی‌گردد.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

هرچند شاید در نگاه اول این‌طور به نظر برسد که تزریق ژل چانه عمل ساده‌ای است و پیچیدگی خاصی ندارد، اما حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص پوست انجام شود. از این رو فکر تزریق ژل چانه در مراکز غیرپزشکی و بدون مجوز را سر بیرون کنید. اگر علاقه‌مند به تزریق ژل چانه هستید، این مطلب از مجله سلامت دکترتو به شما کمک می‌کند تا دید بهتری به این عمل زیبایی داشته باشید.

ژل چانه چیست؟

ژل‌ چانه، ژل‌های پوستی تزریقی هستند که برای افزودن حجم و شکل به ناحیه چانه و کانتور فک پایین یا به اصطلاح زاویه‌سازی صورت استفاده می‌شوند. ژل‌های پوستی از مواد طبیعی و مصنوعی ساخته شده و برای پر کردن یا بزرگ کردن ناحیه‌ی موردنظر و صاف شدن چین‌و‌چروک‌‌ها، به نواحی مختلف تزریق می‌شوند.

ژل چانه
ژل چانه

ژل چانه می‌تواند خط فک پایینی را تقویت کرده، زاویه‌ی صورت را متعادل کرده و چانه را برجسته‌‌‌تر کنند. برخی از انواع ژل‌ چانه بیشتر از بقیه دوام دارند. به عنوان مثال، فیلرهای مصنوعی تاثیرات چشم‌گیر و بلند مدتی را ارائه می‌دهند. سایر مواد پرکننده یا فیلر مانند ژل‌های اسید هیالورونیک (HA) به مرور جذب بدن شده و باید در دوره‌‌های منظم تکرار شوند.


دلایل برجسته کردن چانه با تزریق ژل

تزریق ژل چانه به‌منظور رفع مشکلات چانه انجام می‌گیرد. از جمله:

 • گودی عمیق و فرو رفتگی چانه
 • ضعف ماهیچه چانه
 • بدفرمی چانه
 • زاویه‌ سازی فک و صورت
 • تزریق ژل به زنخدان چانه و رفع چال یا شکاف روی چانه.

کدام عیوب چانه با تزریق ژل رفع می‌شود؟

با تزریق ژل چانه بسیاری از عیوب چانه و فرم و زاویه چانه را می‌توان برطرف کرد. از جمله مواردی که به کمک تزریق ژل چانه می‌توان آن‌ها را برطرف کرد عبارت‌اند از:

 • اندازه چانه: متخصص پوست می‌تواند با استفاده از ژل چانه، اندازه چانه را افزایش دهند.
 • طول چانه: چانه برخی از افراد کوتاه است. متخصصان می‌توانند به راحتی و با استفاده از ژل چانه طول چانه را بلند کنند.
 • برآمدگی چانه: در بسیاری از بیماران معمولاً از زاوبه کنار، چانه فرورفته‌ای دارند. با استفاده از ژل‌های پوستی، می‌توان چانه را برجسته‌‌‌تر کرد.
 • شکل چانه: ممکن است بیماران به عرض، طول و یا زاویه‌ی چانه متفاوتی را بپسندند. اگر بیماران چانه‌ای با زاویه بیشتر بخواهند، می‌توان آن را تیزتر کرد. اگر افراد فکر می‌کنند که چانه شان بسیار مربع شکل است، می‌توان آن را گردتر کرد. در مشاوره اولیه، خواسته‌‌های هر بیمار به طور کامل ارزیابی می‌شود. در طول این ارزیابی، متخصص زیبایی در مورد آناتومی بیمار و نحوه بهبود فرم صورت با بیمار صحبت خواهد کرد.
 • تقارن چانه: اگر چانه شما نامتقارن است، می‌توان آن را با درمان توسط ژل پوستی بهبود بخشید.
دلایل برجسته کردن چانه با تزریق ژلخطرات و عوارض تزریق ژل چانهجایگزین‌‌های ژل چانه
گودی عمیق و فرو رفتگی چانهاحساس درد و سنگینیجراحی ایمپلنت چانه
ضعف ماهیچه چانهکمی تورم و کبودیجراحی لیفت صورت یا سفت کردن پوست
بدفرمی چانهخطر ابتلا به برآمدگی و تزریق به رگ‌‌های خونی—–
زاویه‌ سازی فک و صورتخونریزی و قرمزی—–

خطرات و عوارض تزریق چانه و جایگزین‌های ژل چانه و دلایل انجام این کار

انجام ژل چانه از نظر زیبایی شناختی

در یک صورت ایده‌آل، پل بینی باید با لبه جلویی چانه هم راستا باشد. اگر پروفایل صورت شما در این راستا نیست، تزریق ژل می‌تواند چانه شما را جلو آورده تا از لحاظ زیبایی شناختی به یک ایده‌آل نزدیک‌‌‌تر شود.

البته متخصصان تناسب چانه با خط فک را هم در نظر می‌گیرند. از آنجا که چانه جلوترین قسمت فک است، باید به خوبی با خط فک در تناسب باشد. روند پیری می‌تواند منجر به تجمع چربی در امتداد خط فک شود. این امر اغلب می‌تواند باعث قطع ارتباط بین چانه و خط فک شود. در این موارد تزریق ژل این مشکل را برطرف می‌سازد.

تزریق ژل چانه چگونه انجام می‌شود؟

روند تزریق ژل چانه مشابه تزریق ژل به دیگر نواحی صورت و بدن است. این کار پزشک و به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به استراحت ندارد.

ابتدا پزشک پوست ناحیه تزریق را ضدعفونی می‌کند. برای بی‌حس کردن محل از بی حسی موضعی مانند لیدوکائین استفاده می‌شود و یا قبل از شروع درمان، داروی بی حسی تزریق می‌کنند. در برخی موارد، لیدوکائین از قبل در سرنگ پرکننده پوستی مخلوط می‌شود.

معمولا از کانول یا سوزن برای تزریق ژل به ناحیه چانه استفاده می‌شود. مزیت استفاده از کانول برای تزریق در چانه، کاهش خطر سوراخ شدن رگ خونی و ایجاد کبودی یا عوارض شدیدتر مانند تزریق ژل به داخل عروق است.

از آنجا که چانه یک منطقه فیبری و عضلانی است، سوزن به راحتی از آن عبور می‌کند. اما از آنجایی که کانول نوک بلندی دارد، عبور آن از چانه دشوار است. در بسیاری از موارد برای کسب بهترین نتایج، از ترکیبی از سوزن و کانول استفاده می‌شود. کانول اغلب برای تزریق در کناره‌‌های چانه مناسب است. سوزن‌‌ها اغلب برای تزریق به مرکز چانه مناسب هستند.

در حین انجام تزریق از شما خواسته می‌شود که صحبت نکرده و بنشینید، تا پزشک ژل را تزریق کند. در طول عمل، چندین تزریق در چانه و فک انجام خواهد گرفت. پس از آن، ممکن است پزشک از شما بخواهد برای ویزیت بعد از عمل و انجام تزریق‌‌های اضافی تا رسیدن به نتایج دلخواه، مجددا در تاریخ مشخصی به مطب مراجعه کنید. کل روند تزریق ژل به چانه همراه با زمان آماده سازی آن، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.


برای ژل چانه، چند سی سی ژل لازم است؟

میزان سی سی ژل لازم در بیماران مختلف متفاوت است. بسته به عیوب چانه و اینکه میزان حجم مورد نظر بیمار چقدر است، میزان ژل مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

تزریق ژل چانه کلینیک الماس
تزریق ژل چانه کلینیک الماس

بهترین برندهای ژل چانه

بهترین ژل برای تزریق چانه کدام است؟ برخی از رایج‌ترین ژل‌ها برای ناحیه چانه، ژل‌هایی برپایه اسید هیالورونیک هستند، مانند:

 • ژوویدرم (ولبلا) Voluma: تا دو سال ماندگاری
 • رستیلن Defyne: تا ۱۲ ماه ماندگاری

از آنجا که اسید هیالورونیک به‌طور طبیعی در بدن تولید می‌شود، خطر بروز عوارض جانبی کمی را به همراه دارد.

نتایج ژوویدرم (ولبلا) بلافاصله قابل مشاهده است. با تزریق ژل رستیلن ، ممکن است چند روز طول بکشد تا بتوانید نتایج کامل را مشاهده کنید. ژل رستیلن تا ۱۲ ماه بر روی صورت باقی می‌ماند، در حالی که ژوویدرم (ولبلا) می‌تواند تا دو سال بر روی صورتتان باقی بماند.

فیلرهای مصنوعی مانند ریدیس (ساخته شده با کلسیم هیدروکسیلاپاتیت (CaHA)) و اسکالپترا (ساخته شده با پلی-ال- لاکتیک اسید (PLLA))، هم در زاویه سازی خط چانه و فک پایین مؤثر هستند. این مواد در مقایسه با ژل‌هایی بر پایه اسید هیالورونیک دوام بیشتری دارند. نتایج ریدیس (Radiesse) ، ۹ تا ۱۵ ماه و اسکالپترا (Sculptra) حداکثر دو سال بر روی صورت باقی می‌ماند.


چه کسانی می‌توانند تزریق ژل چانه را انجام دهند؟

افرادی که دوست دارند خط فک مشخص‌تری داشته باشند، چانه خود را برجسته کنند یا چین و چروک یا خطوط اطراف چانه را پر کنند، کاندیدای خوبی برای تزریق ژل چانه هستند. این افراد باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • از سلامت کلی برخوردار باشند.
 • هیچ گونه حساسیت یا شرایط سلامتی خاصی نداشته باشند.
 • سیگار نکشند.
 • بتوانند پس از درمان به خوبی از پوست خود مراقبت کنند.

ژل چانه برای چه کسانی مناسب نیست؟

ژل‌های چانه قادر نیستند افتادگی شدید پوست یا چین و چروک‌‌های عمیق را اصلاح کنند. به طور کلی ژل‌ها برای وضعیت‌‌های خفیف تا متوسط ​​بهترین راه هستند. اگر می‌خواهید اصلاحات چشم‌گیر یا دائمی‌تری را بر روی چانه خود اعمال کنید، ایمپلنت چانه ممکن است گزینه‌ی بهتری برای شما باشد.

مراقبت‌‌های قبل از تزریق ژل چانه

برای تزریق ژل، حداقل دو هفته قبل از رویداد خاصی که قصد شرکت در آن را دارید، برنامه‌ریزی کنید. نتایج حاصل از تزریق پرکننده‌‌های پوستی تقریباً ۲-۱۴ روز پس از تزریق نمایان می‌شود.

باید ۲ هفته قبل و بعد از تزریق ژل از انجام روش‌‌های درمانی تهاجمی خودداری کنید. این درمان‌‌ها می‌تواند شامل کارهای دندانپزشکی از جمله جرم‌گیری دندان، بیوپسی، جراحی، خالکوبی و غیره باشد.

برای جلوگیری از کبودی، یک هفته قبل از انجام تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون از جمله مسکن‌‌ها و مکمل‌‌هایی مانند روغن ماهی خودداری کنید. همچنین کشیدن سیگار احتمال کبودی را افزایش می‌دهد. پس قبل از تزریق ژل چانه سعی کنید سیگار را کنار بگذارید.

خدمات کلینیک الماس غرب

پاکسازی و جوانسازی (فیشیال) پوست
لیزر موهای زائد​
کرایولیپولیز لاغری
هایفو چهار بعدی
کویتیشن لاغری
آر اف صورت و بدن
آر اف فرکشنال
مزو و پی ار پی صورت
انواع فیلر و بوتاکس
مزوتراپی و پی آر پی مو

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه

مراقبت بعد از تزریق ژل چانه اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید اهمیت آن با کیفیت کار انجام شده برابری کند. مهمترین اعمال برای مراقبت بعد از تزریق ژل چانه به شرح زیر هستند:

 • یکی از مهمترین نکاتی که درباره مراقبت بعد از تزریق ژل چانه باید به آن توجه کنید لمس نکردن قسمت تزریق است. مخصوصا از ماساژ دادن نواحی مورد نظر حداقل تا 24 ساعت پرهیز کنید. این کار باعث می شود ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست نیز منتقل شود.
 • بعد از تزریق ژل چانه از مصرف الکل پرهیز کنید.
 • یکی دیگر از نکات برای مراقبت بعد از تزریق ژل چانه پرهیز از فعالیت های فیزیکی سنگین است.
 • کسانی که بعد از تزریق ژل چانه متوجه کبودی در قسمت های مورد نظر شدند می توانند از آرنیکا و یا ویتامین K استفاده کنند.
 • یکی از مهمترین موارد برای مراقبت بعد از تزریق ژل چانه پرهیز از لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری های شیمیایی است.
 • بعد از تزریق ژل چانه در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار می توانید آن را ترمیم کنید.
 • در صورتی که بعد از تزریق ژل چانه متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
 • همانطور که دیدید بعد از تزریق ژل چانه ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید به همین دلیل مراقبت بعد از تزریق ژل چانه تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت کار دارد.

برای دریافت نوبت از کلینیک الماس غرب با شماره‌ی 09105969542 تماس حاصل فرمایید.

پیمایش به بالا