این تخفیف رو از دست نده!

کلینیک زیبایی الماس غرب

هایفو 4 بعدی صورت

هایفو 4 بعدی صورت

هایفو 4 بعدی صورت

هایفوتراپی یکی از روش‌های جدید و نوین در درمان های زیبایی به شمار می رود. این روش برای سفت کردن و لیفتینگ پوست انجام می شود و بدون درد و غیر تهاجمی است. این روش می‌تواند جایگزین مناسبی برای لیفت صورت باشد. در هایپرتروفی از امواج فراصوت برای درمان پوست استفاده می شود. این امواج کلاژن سازی کرده و از افتادگی و پیری پوست جلوگیری و یا آن را درمان می کنند.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

هایفوتراپی چیست؟

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد در این روش از طریق دستگاه هایفوتراپی امواجی به سطح پوست ارسال می شوند.  این امواج در دستگاه‌های سونوگرافی موجود هستند. در هایفوتراپی این امواج به صورت متمرکز به جای خاصی از پوست وارد می‌شود و با آن انرژی وارد می کند. این انرژی باعث تحریک پوست شده و پوست کلاژن سازی کرده در نتیجه سبب سفت شدن چین و چروک های پوست می شود و از بین می‌روند.

هایفو 4 بعدی صورت
هایفوتراپی صورت

استفاده از هایفوتراپی برای درمان تومورهای سرطانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این روش در درمان های زیبایی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ روی کار آمد.

هایفوتراپی برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ برای لیفت ابرو تاییدشد.  این دارو اولین بار در ایالات متحده مورد بررسی و تعیین قرار گرفت در سال ۲۰۰۴ از این روش برای از بین بردن چین و چروک ناحیه گردن نیز استفاده کردند.این روش بسیار جدید است و به همین دلیل در اوایل کار مورد تایید بسیاری از نهادها قرار نمی گرفت اما رفته رفته شواهد زیادی مبنی بر مضر نبودن آن کشف شد و در نتیجه امروزه این روش یکی از روش‌های مرسوم برای از بین بردن چین و چروک صورت است .

تحقیق های زیادی برای دریافتن مضر بودن و یا مفید بودن این روش انجام شد و در نهایت استفاده از آن برای از بین بردن چین و چروک بسیار موثر و ایمن یافته شد. بسیاری از افراد خود را اینگونه درمان کرده و تا مدت ها تاثیرات آن را مشاهده میکنند. این روش مانند لیفتینگ صورت خطر های جانبی زیادی به همراه ندارد.

هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت

 روش نوین هایفوتراپی به عنوان یک روش غیر جراحی و مبتنی بر تکنولوژی اولتراسوند برای اصلاح پوست شما عرضه شده است. پیشرفته ترین تکنولوژی قرن حاضر جهت لیفتینگ صورت بدون جراحی است که با تقبل هزینه هایفوتراپی فقط در یک جلسه و با نتایج ماندگار رو به رو می شوید.

جذابیت بالای این روش که در مدت تنها ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بر روی پوست صورت، گردن و سینه انجام می‌شود، به خاطر آن است که از قابلیت ترمیم و باززایی خود بدن برای التیام و اصلاح آرام و تدریجی پوست و بافت‌های حفاظت کننده آن، بهره می‌گیرد. در ادامه در مورد اینکه هایفوتراپی چیست و چگونه عمل می کند، توضیحات بیشتری داده شده است.

هایفو تراپی روش جامع و کاملی است که کاربردهای فراوانی دارد. طبق نظر هیئت جراحی زیبایی آمریکا، ASAPS، درمان های هایفو تراپی می‌توانند برای موارد زیر، مورد استفاده قرار گیرند:

 • سفت کردن و لیفتینگ پوست گردن
 • بهبود ظاهر غبغب
 • درمان افتادگی پلک و ابرو با هایفو ابرو
 • درمان و کاهش چین چروک های سطحی پوست صورت
 • صاف و محکم کردن پوست سینه ها
 • هایفوتراپی دور چشم برای کاهش چین و چروک

نوع امواجی که در روش هایفوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد با دستگاه های سونوگرافی پزشکی که برای تصویربرداری استفاده می‌شود، متفاوت است. HIFU از امواج با انرژی بالا برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از بدن استفاده می‌کند. متخصصان پوشت و زیبایی از هایفو به منظور درمان تومورها نیز استفاده می‌کنند اما نحوه استفاده از دستگاه و تعداد جلسات در این مورد، متفاوت با زیباسازی پوست است.

نواحی درمانی با استفاده از هایفوتراپی

هایپوتراپی می تواند در نواحی مختلف بدن برای تقویت کلاژن انجام شود و فواید یکسانی داشته باشد.محل‌های مناسب برای انجام هایفوتراپی بازو،شکم،پهلو،پشت پا،گردن ،غبغب و هایفوتراپی بینی ….استفاده می شود

درمان با هایفوتراپی
درمان با هایفوتراپی

 مراحل انجام هایفو تراپی

در این روش ابتدا پزشک یا متخصص محل مورد درمان را مشخص کرده و آن را تمیز می کند. سپس با استفاده از کرم بی حسی بی حس کنندگی موضعی انجام می شود.پزشک ژل مخصوص را روی پوست شما قرار داده و این ژل همان ماده ای است که در سونوگرافی استفاده می شود. دستگاه  روی پوست شما قرار گرفته و روند درمان از این طریق آغاز خواهد شد.

متخصص شما با استفاده از مانیتور دستگاه امواج را تنظیم کرده و و آن را آماده استفاده می کند. امواج فراصوت ابتدا با پالس های کوتاه به محله مورد نظر فرستاده می شوند. این درمان درکلینیک ما حدود60 تا90 دقیقه به طول بیانجامد.

هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

این روش درمان برای افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال در نظر گرفته می شود. البته باید بیان کنیم این روش برای شل شدگی ها و افتادگی های سطحی پوست مناسب است و خطری در پی نخواهد داشت و گاهی اوقات پوست شما را با کمی تزریق بوتاکس صورت می توان لیفت کرد اگر که افتادگی کمی داشته باشید.

در واقع این روش باعث جلوگیری از پیری زودرس میشود. گاهی افراد جوانتر از هایفو تراپی استفاده می کنند و نتایج بسیار مفیدی می‌گیرند. گاهی نیز اشخاصی که پوستشان دچار آسیب هایی مانند آسیب در معرض نور خورشید قرار گرفتند و عارضه هایی که اثر تابش اشعه فرابنفش خورشید برای پوست پیش می‌آید؛ از این روش اقدام به درمان پوست خود می کند.

زمانی که شل شدگی ها و افتادگی های پوست شدیدتر باشد نیاز است چند جلسه برای درمان گذاشته شود گاهی متقاضیان مسن تر هستند و افتادگی پوست آنها بسیار شدیدتر است در این زمان نیاز به جراحی خواهند داشت زیرا هایفوتراپی برای چروک و افتادگی های بسیار شدید مناسب نیست و خوبی مناسبی نخواهد داشت.

هایفوتراپی صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

هایفوتراپی علیرغم مزایای زیاد و عملکرد مثبتی که دارد برای همه افراد مناسب نیست. رنگ پوست یا سن افراد، ممنوعیتی برای استفاده از این روش ایجاد نمی‌کند و شما با هر رنگ پوست و هر سن و سالی می‌توانید از این درمان برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید. البته پیری پوست و چروک های عمیق با هایفو درمان نمی‌شود. در زیر، موارد ممنوعیت استفاده از این روش را ذکر کرده ایم که بهتر است مورد توجه قرار گیرد:

 • وجود هرگونه زخم باز و بریدگی روی سطح مورد عمل
 • آکنه شدید و وجود کیست ملتهب روی سطح ناحیه مورد نظر
 • داشتن ایمپلنت های دندانی
 • مبتلا بودن به بیماری های پوستی، خواه موضعی باشد یا سیستمیک
 • تب و دمای بالای بدن
 • وجود تبخال
 • مبتلا بودن به انواع اختلالات سیستم ایمنی
 • دیابت
 • ابتلا به کم کاری های تیروئید
 • افرادی که در طول سه ماهه اخیر، در ناحیه مورد نظر، تزریق ژل یا بوتاکس را تجربه کرده اند
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند خشکی شدید و اگزما
 • ابتلا به بیماری های مربوط به ماهیچه قلب
 • افرادی که در طول یک ماه اخیر، تجربه لیزر داشته اند
 • افرادی که به هر دلیلی به فلج عضلات صورت مبتلا هستند

هایفو تراپی برای جوانسازی پوست، روشی سرشار از فایده و امتیاز است. مزایای هایفوتراپی، بی شمار است اما عمده‌ی امتیازات این روش را در قالب عناوین زیر دسته بندی کرده و به صورت مختصر توضیح می‌دهیم:

 • میزان تهاجمی بودن: هایفوتراپی بدون هیچ برشی و هیچ جای زخمی، پرچمدار روش‌های جوانسازی پوست است. اگر به دنبال درمانی سریع، بدون درد و غیر تهاجمی هستید، هایفو در مقایسه با لیفت صورت و جراحی و سایر روش ها، یک گزینه عالی است.
 • زمان ریکاوری در هایفو: یکی از مزایای هایفو تراپی، عدم نیاز به زمان ریکاوری است. جراحی و لیفت هر کدام نسبت به شدت و ناحیه مورد عمل، به زمان های ریکاوری متفاوتی نیاز دارند اما هایفو تراپی کاملا بی نیاز از ریکاوری است و شما بلافاصله پس از اتمام کار قادر به ترک مطب و رسیدگی به کارهای روزمره خود هستید.
 • نتایج بعد از هایفوتراپی:اکثر مردم، سه ماه پس از درمان نهایی، نتایج کامل را مشاهده می‌کنند.
 • میزان تاثیرگذاری هایفو: هایفوتراپی یک درمان معجزه آسا برای پیری نیست. این روش برای بیماران مبتلا به شلی ملایم تا متوسط پوست مناسب است و کاملا برای این افراد تاثیرگذار و موفقیت آمیز است.

هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت

هایفو
هایفو

عوارض هایفوتراپی صورت

اگر هایفوتراپی توسط یک متخصص آموزش دیده و واجد شرایط انجام شود، روش بسیار ایمن است و لازم نیست نگران عوارض جانبی آن باشید. بهترین بخش این درمان، این است که می‌توانید بلافاصله پس از خروج از دفتر ارائه دهنده خدمات، فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. تنها ممکن است موضع مورد عمل، اندکی دچار قرمزی و تورم شود اما این قرمزی و تورم سریع از بین می‌رود. اما احساس سوزن سوزن شدن ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته ادامه یابد. به ندرت ممکن است دچار بی حسی یا کبودی موقت شوید. به طور کلی عوارض هایفوتراپی صورت پس از چند روز از بین می‌رود.

هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت

مراقبت های قبل و بعد از هایفو 4 بعدی صورت

برخی از افراد تصمیم به انجام هایفو تراپی دارند اما نگران مراقبت های قبل و بعد از این روش هستند. ضمن درک نگرانی های شما عزیزان، باید عرض کنیم که قبل از رفتن برای هایفو، هیچ کار خاصی لازم نیست انجام دهید، تنها موارد ظریفی هستند که نیاز به توجه دارند:

 • آماده شدن برای هایفو تراپی صورت به چه شکل خواهد بود؟ بر خلاف سایر روش های کار روی پوست از جمله لیزر موهای زائد، هایفو تراپی به آماده سازی ویژه ای نیاز ندارد. بلکه کاری که باید انجام دهید این است که اگر ناحیه مورد نظر شما، پوست صورت است قبل از اقدام برای HIFU، آرایش خود را پاک کنید. بهتر است این کار را با ژل شستشوی همیشگی خود، انجام دهید.
 • به علاوه سعی کنید قبل از هایفوتراپی در معرض آفتاب قرار نگیرید. پوست آفتاب سوخته یا برنزه، قابل درمان با HIFU نیست. همچنین باید از تماس پوست با هرگونه مواد شیمیایی که باعث تحریک آن می‌شود، اجتناب شود زیرا ممکن است از درمان جلوگیری کند. در نهایت، به عنوان حسن ختام موارد قبل از هایفو، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که از مصرف آنتی بیوتیک ها خودداری کنید.
 • این به این دلیل است که برخی از آنتی بیوتیک ها ممکن است شما را به نور حساس کند به این معنی که پس از اتمام دوره استفاده از آنتی بیوتیک، چند روز صبر کرده و سپس برای هایفو تراپی اقدام کنید.
 • روز قبل از هایفو تراپی: قبل از درمان نباید به سرماخوردگی مبتلا باشید. همچنین داشتن تب و یا تبخال، روند درمان با HIFU را مختل می‌کند. در چنین مواردی درمان فقط پس از بهبودی از تبخال یا تب انجام می‌شود.

اگرچه که گفته می‌شود پس از HIFU می‌توانید به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنید اما این به این معنی نیست که به مراقبت های بعد از عمل نیاز ندارید، بلکه مواردی وجود دارد که لازم است در نظر گرفته شوند، از جمله:

 • از آفتاب دوری کنید.
 • از خوردن نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید.
 • پوست ناحیه مورد نظر را نکشید.
 • آب زیاد بنوشید.
 • با آب داغ دوش نگیرید و در وان آب داغ حمام نکنید.
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

نکات مهم در هایفو 4 بعدی صورت

در رابطه با روش هایفو تراپی برای رفع چین و چروک پوست، نکات مهم زیادی وجود دارد که لازم است در جهت آگاهی بیشتر، به این موارد بپردازیم و آنها را نادیده نگیریم. نکات حائز اهمیت در این زمینه به شرح زیر هستند:

 • فرایند هایفو تراپی به گونه ای است که لایه های عمقی پوست را مورد درمان قرار می‌دهد و امواج اولتراسوند با نفوذی بیشتر از سطح، به لایه درم تحتانی شلیک می‌شوند. سلول های لایه عمقی پوست تحت تاثیر این امواج در دمای خاصی، آسیب می‌بینند. این آسیب سلولی، سبب می‌شود سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی (SMAS) بدن برای جبران، کلاژن سازی را تحریک کند. رشته های کلاژن ساخته شده به درم فوقانی نیز می‌روند و با پخش شدن در لایه های مختلف پوست، سبب جوانسازی آن می‌شوند.
 • در رابطه با درمان غبغب باید بدانید که روش کار هایفو تراپی متفاوت با لیفتینگ صورت است. در این باب، امواج دستگاه به درم و چربی زیر پوستی تابانده می‌شود و ذوب کردن چربی ها را تحریک می‌کند و به این شکل چربی های لایه اپیدرم از بین می‌رود و غبغب بهبود می‌یابد.
 • هایفوتراپی تنها برای رفع افتادگی و سفت شدن پوست صورت کاربرد ندارد بلکه برای کشیدگی پوست، لیفت گردن و دکلته، لیفت گونه ها، ابروها و پلک ها، ریزش مو، افزایش الاستیسیته گونه ها، رفع ورم پلک ها و اصلاح طرح لبخند نیز قابل انجام است.

هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت

تعداد جلسات هایفو 4 بعدی صورت

برای رسیدن به بهترین نتیجه‌ی هایفوتراپی بسیاری از مراکز درمانی توصیه می‌کنند در طول سال اول ۳ جلسه‌ی درمانی انجام شود. برای حفظ نتایج هایفوتراپی در سال‌های آتی نیز ۱ یا  ۲ جلسه‌ی سالیانه توصیه می‌شود. تعداد جلسات بسته به درخواست شما قابل تغییر است، اما تجربه‌ی ما نشان می‌دهد که تعداد جلسات ذکر شده بهترین نتایج را حاصل می‌کنند.

خدمات کلینیک الماس غرب

پاکسازی و جوانسازی (فیشیال) پوست
لیزر موهای زائد​
کرایولیپولیز لاغری
هایفو چهار بعدی
کویتیشن لاغری
آر اف صورت و بدن
آر اف فرکشنال
مزو و پی ار پی صورت
انواع فیلر و بوتاکس
مزوتراپی و پی آر پی مو

زمان انجام هایفوتراپی چه حسی خواهید داشت؟

 • در زمان انجام هایفوتراپی ممکن است کمی احساس معذب بودن داشته باشد. برخی از بیماران اثر درمان را به صورت پالس‌های الکتریکی کوچک یا سوزن‌سوزن شدن خیلی خفیف توصیف می‌کنند.
 • اگر در مورد درد نگران هستید، در درجه‌ی اول باید بدانید که هایفوتراپی دردناک نبوده یا درد بسیار خفیفی دارد. به هر حال می‌توانید با پزشک خود در مورد مصرف استامینوفن یا یک مسکن ضد التهابی غیراستروئیدی مثل ژلوفن (ایبوبروفن) قبل از شروع درمان مشورت کنید.
 • بلافاصله بعد از درمان ممکن است دچار قرمزی یا تورم خفیفی شوید که به مرور و طی چند ساعت ناپدید می‌شوند.

زمان ریکاوری در هایفو

روش هایفو دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری ندارد. بلافاصله بعد از انجام درمان می‌توانید به زندگی عادی خود برگردید. بعد از درمان نیازی به استفاده از دارو، پماد یا موارد مشابه نیست و می‌توانید با پوست خود مانند گذشته رفتار کنید.

در سمت مقابل لیفت صورت یک عمل جراحی نسبتاً طولانی است که بین ۲ تا ۴ ساعت زمان می‌برد. دوره‌ی نقاهت جراحی لیفتینگ بین ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد. بعد از جراحی پانسمانی روی سر شما قرار داده شده، تخلیه‌ی مایعات از محل جراحی چند روز ادامه داشته و معمولاً یک هفته بعد بخیه‌ها کشیده می‌شوند. درد، التهاب، تورم، کبودی و … از رخدادهای معمول بعد جراحی هستند که می‌توانند تا چند هفته یا حتی چند ماه باقی‌ بمانند.

کاربردهای هایفو‌تراپی

با توجه به گفته‌ی انجمن جراحی پلاستیک زیبایی ایالات متحده، هایفو و دیگر روش‌های جوان‌سازی بدون جراحی پوست، می‌توانند جایگزینی برای لیفت صورت باشند. از سال ۲۰۰۸ تاکنون، شهرت هایفو در درمان‌های زیبایی پوست به سرعت افزایش یافته و در سال‌های اخیر استفاده از این روش بسیار زیاد شده است. در ۵ سال اخیر استفاده از هایفوتراپی حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

هایفو برای استفاده‌های زیبایی و جوا‌ن‌سازی پوست مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • کاهش چین و چروک پوست
 • سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه‌ی گردن و غبغب (که به گردن بوقلمونی معروف است)
 • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • بهبود وضعیت خط چانه
 • صاف و سفت کردن پوست صورت
 • لیفت گردن و دکلته
 • اصلاح طرح لبخند
 • قابل انجام برای تمام رنگ‌های پوست در هر زمان

هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت هایفو 4 بعدی صورت

برای دریافت نوبت از کلینیک الماس غرب با شماره‌ی 09105969542 تماس حاصل فرمایید.

پیمایش به بالا